Przy zakupie drzwi zewnętrznych, jednym z najważniejszych czynników, decydujących o wyborze, jest bezpieczeństwo. Nic dziwnego - każdemu zależy, aby uniemożliwić wejście do jego nieruchomości. Solidne i wytrzymałe drzwi gwarantują, że uniknie się potencjalnych włamań i kradzieży cennych przedmiotów. Jaka konstrukcja drzwi jest uznawana za najbezpieczniejszą?

Dlaczego bezpieczne drzwi zewnętrzne są ważne?

drzwi zewnętrznePrzede wszystkim, odpowiednie drzwi zewnętrzne dają poczucie bezpieczeństwa. Powinny być grube i posiadać dodatkowe zabezpieczenia, znacząco utrudniające wejście się do budynku osób niepożądanych. Należy pamiętać, aby zakupić drzwi u zaufanego dostawcy. Tylko taki, zaoferuje wysoką jakość swoich produktów, a w efekcie - ich bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne, zakupione w supermarkecie czy sklepie budowlanym, mogą nie wytrzymać prób wyważenia lub wyłamania.

Skrzydło drzwiowe z solidnego materiału

Na samym początku należy wziąć pod uwagę skrzydło drzwiowe. To, z jakiego materiału go wykonano oraz na jakich zawiasach zamontowano, jest niezwykle istotną częścią bezpiecznej konstrukcji drzwi. Wybór najbezpieczniejszego materiału nie jest łatwy - to od niego zależy dużo dodatkowych cech, jakimi będą się charakteryzowały drzwi. Należy indywidualnie przeanalizować wygląd oraz charakter drzwi zewnętrznych w danej nieruchomości i dobrać taki materiał, który będzie spełniał oczekiwania.

Drzwi z drewna są wytrzymałe, zapewniają dobrą izolację akustyczną oraz termiczną. Trzeba jednak pamiętać, że będą potrzebować odpowiedniej pielęgnacji. Drzwi stalowe są odporne na zniszczenia. Nie straszny im też mijający czas czy warunki atmosferyczne. Z kolei modele z PVC posiadają stalowe (lub aluminiowe) elementy, które dodatkowo wzmacniają silną konstrukcję skrzydła. Dodatkowo, są lżejsze od stalowych, co może być ważne dla osób o mniejszej sile fizycznej.

Same zawiasy również są istotne. Warto się zdecydować jedynie na te, z których nie da się wyjąć skrzydła drzwiowego. Tak skonstruowane zawiasy, dostępne w naszej ofercie, chronią przed włamaniem i zapewniają bezpieczeństwo.

Odpowiednia ościeżnica to podstawa

Powinno się zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonana jest ościeżnica wybranych drzwi. Najlepiej sprawdzi się metal, zamontowany do muru kotwami. Taka konstrukcja zapewnia solidną ochronę i sprawia, że wypchnięcie drzwi będzie bardzo trudne. Drewniane futryny, pomimo, że są piękne, nie nadają się do drzwi zewnętrznych. Mogą zostać łatwo naruszone i uszkodzone przez potencjalnego włamywacza. Nie będą również stawiać dużych oporów w razie wyłamywania drzwi.

Zamek, który zostanie niezdobyty

Zamek w drzwiach wydaje się bardzo wrażliwą częścią drzwi. W końcu, często jest niewiele większy od klucza i sprawia wrażenie podatnego na uszkodzenia. Na szczęście tak nie jest! Na rynku dostępne są specjalne zamki z kilkoma punktami ryglowania (przyjmuje się, że powinno ich być minimum trzy). Dzięki temu jest solidniejszy, a wyłamanie go - trudniejsze, co zwiększa bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę czy ma szyldy zabezpieczające wkładkę. Chroni ona przed wymontowaniem zamka.

Gdy mimo wszystko, jeden zamek centralny wydaje się być niewystarczający, można rozważyć zamówienie kilku dodatkowych. Montowane są od wewnątrz budynku, dzięki czemu są widoczne dla domowników. Cechuje je wygoda - otwierane i zamykane za pomocą zasuwki lub gałki jest szybkie oraz nie sprawia trudności Takie zamki świetnie się nadadzą jako pomocnicze uzupełnienie zabezpieczeń drzwi zewnętrznych.

Sprawdź naszą ofertę - https://homedoors.eu/Drzwi-zewnetrzne-c30